Ar androidai svajoja apieelektronines avis?

Philip K. Dick

0

Balsavo 0

Pilna kaina: 12.30 €   5% nuolaida perkant internetu   Sutaupote: 0.62 €

11.68 €

Ypatybės ir aprašymas
ISBN9786094274107
AutoriusPhilip K. Dick
Leidimo metai2019
LeidėjasKitos knygos
Puslapių237
Leidinio kalbalietuvių kalba
Formatasknyga kietu viršeliu

Laiką pralenkęs amerikiečių rašytojo Philip K. Dick postapokaliptinis romanas „Ar androidai svajoja apie elektrines avis“ ne tik tapo kultiniu tamsios ateities pranašu, bet ir įkvėpė filmą „Bėgantis skustuvo ašmenimis“.

2021 metai, San Franciskas. Pasaulinio branduolinio karo metu buvo išžudyta milijonai žmonių, begalė rūšių tiesiog išnyko, o žmonės buvo priversti palikti Žemę. Tie, kurie čia liko, trokšta bet kokio gyvo padaro artumo, tad neturintiems galimybių tokį turėti, įvairios kompanijos siūlo pakaitalus – labai realistiškus elektrinius gyvūnus – arklius, paukščius, kates, avis. Netgi kuriami žmonės. Marso imigrantai gauna tokius sudėtingus ir puikiai pagamintus androidus, kad juos sunku atskirti nuo tikrų vyrų ir moterų.

Baimindamasi sumaišties, kurią gali sukelti šie dirbtiniai žmonės, valdžia Žemėje juos uždraudžia. Dabar androidai priversti slėptis, jie bando nepastebimai gyventi tarp žmonių.

Rikas Dekardas yra žmogus, kuriam oficialiai leista žudyti. Jis įpareigotas rasti nesąžiningus, besislapstančius androidus ir juos sunaikinti. Tačiau bėda ta, kad į kampą įsprausti androidai kovoja už išlikimą iki mirties. Be to, jie atrodo kaip žmonės ir visai nenori būti atpažinti. O ir pats Rikas Dekardas turi kovoti su savimi, nes, rodos, bejausmiai padarai sukelia labai prieštaringus jausmus.

P. K. Dick knyga „Ar androidai svajoja apie elektrines avis“ sujungia mokslinę fantastiką, detektyvinę istoriją ir šiek tiek filosofijos. Pirmą kartą 1968 metais pasirodęs romanas įkvėpė 1982 metų filmą „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ ir jo tęsinį, ekranus pasiekusį 2017 metais.

„Toks lyg ir bulvarinis Kafka, pranašiškas.“
The New York Times

„Philip K. Dick mato visas kibirkščiuojančias ir siaubą keliančias galimybes, kurių kiti autoriai vengia.“
Rolling Stone

Philip Kindred Dick (1928–1982) – amerikiečių mokslinės fantastikos rašytojas. Savo knygose tyrinėjo filosofines, socialines, politines temas, daug rašė apie alternatyvias visatas, autoritarines vyriausybes, monopolistines organizacijas.
Rašyti P. K. Dick pradėjo 1952 metais, po dešimtmečio laimėjo Hugo apdovanojimą už knygą „Žmogus aukštoje pilyje“, kuri buvo išversta ir į lietuvių kalbą. Yra išleidęs 44 romanus ir parašęs bent 121 trumpą istoriją, iš kurių daugelis buvo spausdinamos mokslinės fantastikos žurnaluose. Rašytojas visą gyvenimą gyveno skurde, nors net 10 jo sukurtų istorijų buvo ekranizuotos ir pasiekė didžiuosius kino ekranus, tačiau tai įvyko jau po autoriaus mirties.

Iš anglų kalbos vertė Aušra Karsokienė

Komentarai (0)

Rašykite komentarą apie šią knygą

Vardas*

El. Paštas

Atsiliepimas*

* - pažymėtus laukus užpilyti būtuna

loading

Prisijungti

Krepšelis

Krepšelis kol kas tuščias

Pagalba perkančiam

pagalba@humanitas.lt

10-18 val. darbo dienomis

Facebook draugai

close
SIŲSTI
email

close