Bendroji chirurginė slauga

Danutė Kalibatienė

0

Balsavo 0

Pilna kaina: 7.60 €   5% nuolaida perkant internetu   Sutaupote: 0.38 €

7.22 €

Ypatybės ir aprašymas
ISBN9786094599354
AutoriusDanutė Kalibatienė
Leidimo metai2018
LeidėjasVilniaus universiteto leidykla
Puslapių112
Leidinio kalbalietuvių kalba
Formatasknyga popieriniu viršeliu

Vilniaus universiteto leidykla kviečia susipažinti su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslininkų prof. dr. Danutės Kalibatienės, doc. dr. Audriaus Gradausko ir prof. dr. Jūratės Šipylaitės mokomąja knyga „Bendroji chirurginė slauga“. Ją sudaro trys skyriai: istorinė chirurgijos ir slaugos raida, šiuolaikinė chirurgija ir chirurginė slauga.

Knygoje daug dėmesio skiriama bendrajai chirurginei slaugai aprašyti – priešoperacinei, intraoperacinei ir pooperacinei slaugai; infekcijos kontrolei chirurgijoje; anestezijai. Taip pat aptariamas slaugytojo vaidmuo gydant ir prižiūrint ligonį. Akcentuojama, kad chirurginės operacijos sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo chirurgo darbo, bet ir nuo ligonio parengimo operacijai, tinkamo asistavimo chirurgui operacijos metu, adekvačios ir saugios anestezijos, pooperacinės ligonio priežiūros, reabilitacinių priemonių ambulatorinėje grandyje kokybės.

Autorių teigimu, modernioji medicina ir medicininės technologijos vis sudėtingėja, plečiasi chirurginių intervencijų diapazonas, didėja chirurgų galimybės, plačiai naudojami įvairūs instrumentai, prietaisai, palengvinantys operacijų atlikimą: lazerinis ir plazminis skalpeliai, ultragarsiniai aparatai, laparoskopinė technika, įvairi kita aparatūra.

„Besikeičiančioje šiuolaikinėje sveikatos priežiūros sistemoje įsigali sveikatos priežiūros komandos samprata. Visas ligoniams reikalingas chirurginio gydymo, priežiūros ir profilaktikos procedūras ir paslaugas efektyviai gali suteikti tik grupė specialistų – ne vien gydytojai chirurgai, bet ir kiti sveikatos priežiūros specialistai: slaugytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, psichoterapeutai, sveikatos priežiūros socialiniai darbuotojai“, – teigia knygos autoriai.

Koordinuota sveikatos priežiūros komandos veikla ypač svarbi chirurgijoje. „Gerai organizuotas slaugos procesas turi didelę įtaką chirurginio gydymo eigai ir baigtims. Slaugytojas savarankiškai planuoja ir įgyvendina slaugos planą, asistuoja gydytojams chirurgams, suteikia psichologinę – dvasinę paramą pacientams ir jų artimiesiems. Chirurginė gydytojų ir slaugytojų specialybė susijusi su didele nervine ir emocine įtampa. Viena vertus, chirurginis gydymas gali greitai ir efektyviai išgelbėti ligonį nuo sunkios ar net mirtinos ligos, kita vertus, chirurginės klaidos gali baigtis nepataisomais padariniais“, – sako knygos autoriai.

Ši mokomoji knyga skiriama chirurginio profilio slaugytojams, taip pat gali būti naudinga aukštųjų mokyklų slaugos ir medicinos specialybių studentams, gydytojams chirurgams.

Komentarai (0)

Rašykite komentarą apie šią knygą

Vardas*

El. Paštas

Atsiliepimas*

* - pažymėtus laukus užpilyti būtuna

loading
Panašios knygos
Funkcinė koloproktologija irpelviperineologijos pradmenys, Paulius Žeromskas

Paulius Žeromskas

Funkcinė koloproktologija...

Pilna kaina: 8.80 €

5 % nuolaida perkant internetu

8.36 €

Pediatric Surgery : General Principles and Newborn Surgery

 

Pediatric Surgery : General...

Pilna kaina: 333.00 €

10 % nuolaida perkant internetu

299.70 €

Aortos ir vainikinių arterijųjungčių suformavimo operacija, Gintaras Kalinauskas

Gintaras Kalinauskas

Aortos ir vainikinių...

Pilna kaina: 8.00 €

5 % nuolaida perkant internetu

7.60 €

Prisijungti

Krepšelis

Krepšelis kol kas tuščias

Pagalba perkančiam

pagalba@humanitas.lt

10-18 val. darbo dienomis

Facebook draugai

close
SIŲSTI
email

close

Funkcinė koloproktologija irpelviperineologijos pradmenys

ISBN9786094595752
AutoriusPaulius Žeromskas
Leidimo metai2015
Puslapių240
Leidinio kalbalietuvių kalba
Pristatymo terminas Lietuvoje 1-3 darbo dienos. Karantino metu galimas vėlavimas

Pediatric Surgery : General Principles and Newborn Surgery

ISBN9783662435878
Leidimo metai2020
Puslapių1310
Leidinio kalbaanglų kalba
Šiuo metu prekės atsargose neturime. Numatomas apytikslis pristatymo terminas: 2-5 savaitės. Tikslesnį pristatymo terminą pranešime elektroniniu paštu po knygos įsigijimo. Dėl su COVID-19 susijusių galimų transportavimo sutrikimų dalies knygų pristatymas gali užtrukti dvigubai ilgiau.

Aortos ir vainikinių arterijųjungčių suformavimo operacija

ISBN9786090703670
AutoriusGintaras Kalinauskas
Leidimo metai2020
Puslapių40
Leidinio kalbalietuvių kalba
Pristatymo terminas Lietuvoje 1-3 darbo dienos. Karantino metu galimas vėlavimas