Ypatybės ir aprašymas
ISBN9786094660214
AutoriusŽygintas Pečiulis
Leidimo metai2014
Puslapių231
Leidinio kalbalietuvių kalba
Formatasknyga popieriniu viršeliu

Dr. Žygintas Pečiulis – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto profesorius, dėsto medijų, masinės komunikacijos, žurnalistikos istorijos ir teorijos dalykus.

Susipažinkime. Esu žurnalistas. Dirbau spaudoje, radijuje, televizijoje. Štai jau ketvirtį amžiaus būsimiems žurnalistams Vilniaus universitete dėstau žiniasklaidos istorijos, teorijos ir praktikos dalykus. Dar viena mano pomėgių sritis – viešoji komunikacija. Įvairiuose universitetuose dėstau „Efektyvios komunikacijos“, „Įvaizdžio vadybos“, „Tiesioginio eterio“, „Įvairiaterpės raiškos“ disciplinas. Rengiu seminarus „Kaip bendrauti su žiniasklaida“ politikams, valstybės tarnautojams.
Esu parašęs knygų televizijos istorijos ir teorijos temomis, o 2004 metais išleistas praktinis vadovas „Efektyvi komunikacija“ buvo pripažintas geriausia metų mokslo populiarinimo knyga.
Seniai kirbėjo noras parašyti šią knygą. Kodėl? Sėkmingas dialogas būna tada, kai pasirengusios abi komunikuojančios pusės. Žiniasklaidos atveju – jūs ir žurnalistas. Abiejų tikslas yra tas pats – informuoti visuomenę. Jeigu ir nepavyks susidraugauti su žurnalistu, privalote tapti komunikacijos partneriais. Norėčiau, kad profesionaliai pasirengęs žurnalistas sutiktų jus, tam tikros srities žinovą, ekspertą, gebantį kalbėti suprantamai, vaizdžiai, įsimintinai. Toks komunikacijos profesionalų duetas – tikra palaima žiniasklaidos auditorijai, laukiančiai naujienų, patarimų, pramogos.
Ši knyga skiriama visiems, kam tenka (ar gali tekti) bendrauti su žiniasklaida: duoti spaudos interviu, dalyvauti radijo ar televizijos laidose. Knyga pravers studijuojantiesiems viešąją komunikaciją ir visiems, kurie nori geriau perprasti žiniasklaidą ir žurnalistiką, gebėti suvokti jos turinį.
Viešosios komunikacijos specialistas Bruno Leprat, parašęs knygą „Kaip sutramdyti žurnalistą“, skaitytojų prašė knygos nerodyti žurnalistams. O aš sakau – šitos nerodykite savo viešųjų ryšių konsultantams. Ir nesakykite, kad ją turite. Tegul tai būna maža jūsų paslaptis.
Ką rasite šioje knygoje?
Pirmame skyriuje susipažinsite su žiniasklaidos virtuve, sužinosite žurnalisto profesijos paslapčių. Čia paaiškės, koks vaidmuo žiniasklaidoje gali tekti jums.
Antrame skyriuje kalbėsime apie mus užvaldančius baimę, nerimą ir būdus, kaip juos prisijaukinti, neutralizuoti, priversti tarnauti mums.
Trečiame skyriuje aptarsime, kaip ramiai ir metodiškai rengtis būsimam susitikimui su žurnalistu.
Ketvirtame skyriuje pateikti patarimai, kaip komunikuoti visais turimais kanalais ir tapti įtaigiam.
Penktas skyrius skirtas interviu ir diskusijai – populiariausiems žiniasklaidos žanrams.
Knygoje rasite pratimų, praktinių patarimų, pavyzdžių. O kiekvieno skyriaus pabaigoje – atsakymus į jums rūpimus klausimus.
Vis dar abejojate? Sakote – tokių knygų daug. Netiesa. Knygos, skirtos bendravimo su žiniasklaida įgūdžiams ugdyti, Lietuvoje dar nebuvo. Knygos, parašytos žurnalistikos praktiko ir komunikacijos teoretiko viename asmenyje – taip pat nebuvo. Dar nebuvo lietuviškos knygos, taip gausiai praturtintos frankofoniška patirtimi (prancūziška, belgiška, kanadietiška, šveicariška). Žvilgtelėkite į literatūros sąrašą. Manau, kad tai – pranašumas. Juk, kaip sakoma, rusenom rusenom ir suanglėjom…
Metas atsiversti knygą. Kviesdamas malonaus skaitymo, palinkėsiu to, ką paprastai sakau bendravimo su žiniasklaida seminarų pabaigoje. Nuoširdžiai džiaugsiuosi spaudoje perskaitęs jūsų šmaikščią citatą, radijo ar televizijos laidoje išgirdęs analogiją ar įsimintiną istoriją. Suprasiu, kad man šios knygos rašymas, o jums skaitymas nenuėjo veltui.
Linkiu kuo geriausios kloties.

Žygintas Pečiulis

Komentarai (0)

Rašykite komentarą apie šią knygą

Vardas*

El. Paštas

Atsiliepimas*

* - pažymėtus laukus užpilyti būtuna

loading
Panašios knygos
Looking Out, Looking in, Ronald Adler

Ronald Adler

Looking Out, Looking in

Pilna kaina: 128.40 €

10 % nuolaida

115.56 €

Lietuvos radijas 1926-2016

 

Lietuvos radijas 1926-2016

 

 

40.00 €

Prisijungti

Krepšelis

Krepšelis kol kas tuščias

Pagalba perkančiam

+370 5 2661682

Available from 10 a.m. to 6 p.m. on working days

Facebook draugai

close
SIŲSTI
email

close

Mažosios Lietuvos knygų link

ISBN9786094592300
AutoriusDomas Kaunas
Leidimo metai2013
Puslapių279
Leidinio kalbalietuvių kalba
Pristatymo terminas 1-3 darbo dienos

Looking Out, Looking in

ISBN9781305076518
AutoriusRonald Adler
Leidimo metai2016
Puslapių448
Leidinio kalbaanglų kalba
Pristatymo terminas 1-3 darbo dienos

Lietuvos radijas 1926-2016

ISBN9785420017722
Leidimo metai2016
Leidinio kalbalietuvių kalba
Pristatymo terminas 1-3 darbo dienos

TED Talks. Viešasis kalbėjimas

ISBN9786094662386
AutoriusChris Anderson
Leidimo metai2017
Puslapių312
Leidinio kalbalietuvių kalba
Pristatymo terminas 1-3 darbo dienos