Mėsos turgus: nematomas modelių gyvenimas

Juno Dawson

0

Balsavo 0

Pilna kaina: 16.30 €   5% nuolaida perkant internetu   Sutaupote: 0.82 €

15.48 €

Ypatybės ir aprašymas
ISBN9786090141854
AutoriusJuno Dawson
Leidimo metai2020
LeidėjasAlma littera
Puslapių400
Leidinio kalbalietuvių kalba
Formatasknyga kietu viršeliu

Britų autorės Juno Dawson jaunimui skirta knyga „Mėsos turgus: nematomas modelių gyvenimas“ apima mados, feminizmo ir savęs atradimo temas, tačiau kartu tai yra pasakojimas apie mados pramonės užkulisius.

Janos Novak gyvenimo istorija skamba stereotipiškai. Ji aukšta, liekna ir gėdijasi savo kūno, kol vieną dieną, jos pačios ir aplinkinių nuostabai, merginą pastebi mados agentai ir šešiolikmetė patenka į žvaigždžių pasaulį. Tačiau mados industrija tiek pat klastinga, kiek ir žavi, čia kiekviename žingsnyje tave stebi plėšrūnas. Jana – jauna mergina iš Londono, iškelta į aukštumas, tačiau, kuo aukščiau esi, tuo žemiau gali kristi.

Skaitytojas seka paskui Janą ir kartu patiria pakilimus bei nuopolius, kurie ženklina modelio kelią. Iš pradžių top modelio gyvenimas atrodo saldus, tačiau po truputį ima ryškėti ir tamsiosios šios profesijos pusės. Tai nuolatinis spaudimas atitikti tam tikrus išvaizdos standartus, kas sukelia mitybos problemas, o modeliai, norėdami išsaugoti energiją ir gyvybingumą, įninka į narkotikus. Tai ir konkurencija, ir priekabiavimas, ir pavydas.

„Mėsos turgus“ siunčia svarbią žinią paaugliams ir visiems skaitytojams apie kūno įvaizdį ir mados pramonės tikrovę. Tai ne tik mados ir jos užkulisių istorija, bet ir širdį veriantis pasakojimas apie savęs atradimą ir tai, ką reiškia iš tikrųjų būti savimi. Pasakojimas taip pat neįtikėtinai gerai atspindi šiandienos judėjimą #MeToo.

Privalu įspėti, kad knygoje paliečiamos tokios temos, kaip valgymo sutrikimai, transfobija, seksualinis priekabiavimas, gėdinimas dėl kūno, prievarta bei narkotikų vartojimas.

„Mėsos turgus: nematomas modelių gyvenimas“ – fikcija, tačiau Janos vietoje yra tūkstančiai jaunų merginų. Knyga aktuali ir bado pirštu į problemas, kurios slepiasi po tviskiu mados pasaulio sluoksniu.

Juno Dawson – britų rašytoja, kurianti knygas paaugliams. Autorės romanai pelnė įvairių apdovanojimų ir sulaukia daug teigiamo skaitytojų dėmesio. Rašytoja dažniausiai imasi socialinių temų ir kalba apie narkotikus, seksualumą, santykius, lytiškumą. Juno Dawson gerai išmano aptariamas problemas, gimusi vyru ji 2015-tais metais apsisprendė gyventi kaip moteris.
Autorė nuolat rašo straipsnius leidiniams „Attitude Magazine“, „Glamour Magazine“ ir „The Guardian“. Taip pat Juno Dawson šiuo metu kuria savo knygos „Mėsos turgus“ adaptaciją televizijos serialui.

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė

Komentarai (0)

Rašykite komentarą apie šią knygą

Vardas*

El. Paštas

Atsiliepimas*

* - pažymėtus laukus užpilyti būtuna

loading

Prisijungti

Krepšelis

Krepšelis kol kas tuščias

Pagalba perkančiam

pagalba@humanitas.lt

10-18 val. darbo dienomis

Facebook draugai

close
SIŲSTI
email

close