Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje

Elžbieta Kuzborska

5.0

Balsavo 1

Pilna kaina: 9.00 €   5% nuolaida perkant internetu   Sutaupote: 0.45 €

8.55 €

Ypatybės ir aprašymas
ISBN9786099518121
AutoriusElžbieta Kuzborska
Leidimo metai2012
Puslapių239
Leidinio kalbalietuvių kalba
Formatasknyga kietu viršeliu

Knygoje „Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje“ autorė tarptautinių ir viršnacionalinių standartų kontekste apžvelgia Lietuvos tautinių mažumų teisių apsaugos problemas. Nepriklausomos Lietuvos valstybės užtikrinto tautinių mažumų teisinio statuso tema iki šiol nėra sulaukusi nuodugnios analizės. Be to, pabandyti susisteminti visą su Lietuvos tautinių mažumų apsauga susijusių klausimų spektrą autorė ėmėsi vedina ir praktinių paskatų – 2010 m. sausio 1 d. Lietuvoje neteko galios Tautinių mažumų įstatymas, vadinasi, nesiliaujant diskusijoms dėl naujojo teisės akto, visapusiškai aptarti šį klausimą yra ypač svarbu.

Kalbant apie praktinius temos aspektus, daugiausia dėmesio knygoje skiriama gausiausių mažumų – lenkų, rusų, taip pat žydų ir kt. – padėčiai aptarti. Ši knyga sudaryta iš dviejų dalių – parengiamosios (I–IV skyriai) ir pagrindinės (V–VI skyriai). I skyrius laikytinas įvadiniu – jame pateikiamos pagrindinės su tautinių mažumų apsauga susijusios sąvokos, aptariamos svarbiausios dogminės ir teisinės problemos, taip pat atskleidžiama tautinės mažumos samprata. II skyriuje pateikiama Lietuvos tautinių mažumų teisių 1918–1940 m., t.y. valstybės nepriklausomybės laikotarpiu, apžvalga, ypač svarbi Lietuvos tautinių mažumų teisinio reguliavimo istorijos kontekste. Ji leidžia atskleisti istorinę šiuolaikinio teisinio reguliavimo perspektyvą. Be to, jame kalbama apie tuometę demografinę padėtį, mažumų atžvilgiu vykdytą Lietuvos valdžios institucijų politiką. Tarptautiniai teisiniai tautinių mažumų teisių apsaugos standartai bei nacionalinių teisės aktų tautinių mažumų klausimais apžvalga pateikiami III skyriuje. IV skyriuje kalbama apie mažumų teisių apsaugos institucijas ir jų taikomas apsaugos priemones. V skyriuje aptariamos tautinių mažumų teisių ir laisvių, ypač reikšmingų kalbinių teisių tapatumui išsaugoti, įgyvendinimo galimybės. VI knygos skyriuje pateikiamos išvados dėl tautinių mažumų teisių apsaugos tarptautinių standartų įtakos Lietuvos Respublikos įstatymams bei jų narių faktinei padėčiai. Knygos autorė remiasi teisės aktais, galiojusiais iki 2011 m. lapkričio 30 d.

Knyga „Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje“, ypač dėl praktinių savo aspektų, sudomins ne tik teisininkus, politikus, teisės, politologijos fakultetų studentus, bet ir visus, kurie norėtų pagilinti savo žinias ir domisi tautinių mažumų Lietuvoje tema.

Komentarai (0)

Rašykite komentarą apie šią knygą

Vardas*

El. Paštas

Atsiliepimas*

* - pažymėtus laukus užpilyti būtuna

loading
Panašios knygos
Socialinė apsauga ES: pensijųsistemų modernizavimas, A. Bitinas

A. Bitinas

Socialinė apsauga ES:...

Pilna kaina: 4.20 €

5 % nuolaida perkant internetu

3.99 €

Prisijungti

Krepšelis

Krepšelis kol kas tuščias

Pagalba perkančiam

pagalba@humanitas.lt

10-18 val. darbo dienomis

Facebook draugai

close
SIŲSTI
email

close

Socialinė apsauga ES: pensijųsistemų modernizavimas

ISBN9786099520216
AutoriusA. Bitinas
Leidimo metai2011
Puslapių279
Leidinio kalbalietuvių kalba
Pristatymo terminas Lietuvoje 1-3 darbo dienos. Karantino metu galimas vėlavimas